Vítejte u Ančikanči

Založila jsem blog, abych se mohla podělit o nevšední zážitky. Jsem ráda na skalách a na lajnách. Jsem totiž HIGHLINERKA. Nic Vám to neříká, nezoufejte: highliner je člověk, který si mezi skalami napíná 2,5 cm široký popruh, aby pak po něm mohl chodit. Při chození nad propastí zažívá neuvěřitelné pocity a vidí svět i sebe z docela nové perspektivy.

pátek 7. října 2011

Kost Castle Highline Meeting


Můžeme být jako Češi zas o něco hrdější, a to protože se u nás pořádal první highline meeting na středověkém hradě. Jak je to možné? Co na to památkáři? Kolik stojí pronajmout si hrad na víkend? A není to trochu drzé ovazovat hrad lajnama?


Celá akce se mohla uspořádat díky otevřené mysli lidí, kteří Kost spravují a díky Kolouchovi a dalším hajlajnerům, kteří zde už několikrát vystupovali a dělají lajnerstvu dobré jméno. Zkrátka stačilo, abych před Kolouchem polohlasem řekla "Ta Kost je fakt super, to by bylo udělat tady hajlajnovej fesťák" No v životě by mě nenapadlo, že hned seběhne dolu do kanclu a vyjedná to.


Organizační tým se vytvořil vcukuletu: Kolouch, Peeto a má maličkost. V průběhu fesťáku pak tak nějak přibyl ještě Kwjet. Povinnosti se přirozeně rozhodily, já jsem z toho vyšla nejlíp, páč jsem toho vlastně moc nemusela a víkend jsem si fakt užila. Kolouch ten makal jak divý, navozil spoustu matroše, natahal s Jirkou Šnýdrem lajničky na nádvoří a giblajnu, organizoval a komentoval šou a ještě stíhal dělat nárazník mezi hradními a lajnery. Peeto s Kwjetem zatím napínali lajny z hradu do protějších strání až z nich pot cákal. A to mi připomíná: měli jsme úúúžasný počasí. Nestydím se říct lepší než v létě :)


Kolik stojí pronajmout hrad a omotat ho šňůrama? Nevím, ale nás to stálo přesně 5 vystoupení v kostýmech. A to jsme ještě jako návdavek dostali na spaní galerii se záchodem a sprchou. Zkrátka luxus.
V galerii nás spalo přes sedmdesát, ale na ten počet to bylo docela klidné spaní. Lajny i kostýmy jsme si patřičně užili. Já teda hlavně ty kostýmy:) Neb s lajnami to bylo trochu složité, přeci jen při stavbě středověkého hradu, s natahováním hajlajn tak úplně nepočítali. A tak do zdí nevestavěli žádná kotvící oka. Jedinná možnost jak kotvit je za kládu vzpříčenou v okně.  A tak se nám podařilo napnout 12 a 20 nad nádvořím a 71 a 76 z hradu do protějšího svahu.


Na závěr musím říct, že se povedlo neuvěřitelné. Neb byli spokojení hajlajneři, páč mohli celej víkend beztrestně řádit na hradě. Byli spokojení turisti, páč byli svědky přirozeně spontánního cirkusu. Bylo spokojené vedení hradu, protože byli spokojení turisti a lajneři. A nakonec byli spokojené ženy, protože těm krásným vypracovaným lajnerům bylo na slunku vedro, odhazovali svršky, smáli se a chodili po lajnách. Možná jako ženy někdy nevíme, co chceme, ale věřte, že tohle by jsme si klidně zopakovaly.


A taky, že jo. Akce se všem líbila a tak se můžete příští rok těšit na Kost Castle Highline Meeting II.
foto: Faith Dickey, Martin Korzeniewski

Žádné komentáře:

Okomentovat